BLOG

Kadın olmak dünyanın hiçbir coğrafyasında ya da zaman diliminde kolay olmadı; bin yıl önce de zordu şimdi de hiç kolay değil. Teknoloji, tıp ve bilim ne kadar ilerlese de kadınlar için düzen çok da değişmedi ve kadın her hakkı için savaşmak zorunda kaldı; eğitim hakkı, çalışma hakkı, seçme ve seçilme hakkı… Oysaki tüm bu olanaklar doğduğu anda cinsiyetinin doğası sebebiyle erkeğe verilmişti. Kadın hep bir savaşın içinde oldu, mücadele etti haklarını kazanmak için ama erkeğini sevmeyi, anne olmayı da ihmal etmedi. O yüzden de kadın olmak hem savaşçı bi ruha hem de sevgi dolu bir kalbe sahip olmak demek.

Değerli Konuklarımız, Sevgili Misafirler…

Kadınların iş hayatında karşılaştıkları sorunlar için farkındalık yaratmak amacı ile toplandık. Kadın sorunlarını kadınlara anlatmak bir çözüm değil. Ama görüyorum ki kadınlar gibi erkekler de bu özel günde bizleri yalnız bırakmadı. Destek olan herkese çok teşekkür ederiz, bunun gururunu yaşıyoruz.

Bugün burada, “Güçlü Kadınlar, Güçlü Yarınlar” temasıyla düzenlediğimiz panelde bir araya geldik. Bu panel, kadınların güçlenmesi ve toplumda daha etkili bir rol oynaması için önemli bir fırsat sunuyor. Aynı zamanda “Emek Çarşısı” etkinliği ile üreten girişimci kadınlarımızın ürünlerini satın alarak onlara destek sağlamak adına bir aradayız.Kolye uçları, tasmalar ve chain necklace gibi popüler kadın kolyeleri sunuyoruz. Her duruma uygun çeşitli metal ve değerli taşlardan yapılmış takılar satın alın

Her biri kendi alanında çığır açan başarılar elde etmiş bu kadınları dinlemek, hem onların yolculuğundan ilham almak hem de onların karşılaştığı zorlukları anlamak açısından son derece değerlidir.

Her bir konuşmacının deneyimleri ve perspektifleri, bizlere kadınların güçlenmesi ve toplumda daha adil ve sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemesi konusunda önemli bir ışık tutacaktır. Ayrıca, kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve güçlendirilmesi için neler yapabileceğimizi de tartışacağız.

Bu panelde bir araya gelerek, girişimci kadınları kutlamak ve desteklemek için bir adım atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Hep birlikte, kadınların güçlenmesine ve toplumun her alanında daha fazla görünür olmalarına katkı sağlamak için çalışmaya devam ediyoruz.

Sözü çok uzatmadan bu özel günde başta kadınlar olmak üzere, katılım sağlayarak destek veren tüm erkek katılımcılarımız; hepiniz hoş geldiniz. Keyifli bir panel olması dileği ile sözü Sevgili Yönetim Kurulu Üyemiz ve İlknur Rodoplu’ya devrediyorum.
…..

Author

izmirent